مقالات انواع روش ‌های نگهداری شیرینی خشک
22 فروردین 1401

انواع روش ‌های نگهداری شیرینی خشک

با توجه به رفت و آمدهای زیاد ایام عید، گزینه­های زیادی برای پذیرایی از مهمان­ها وجود دارد که یکی از اصلی ترین آنها شیرینی است. شیرینی عید یکی از پر طرف‌دارترین محصول در این ایام است و در کنار دیگر تنقلات در سفره پذیرایی محبوبیت بسیار بیشتری دارد. توجه داشته باشدی که با خرید حجم زیادی شیرینی برای پذیرایی از مهمان‌ها در ایام عید یا در مراسم دیگر، باید روش های نگهداری شیرینی خشک را بدانید تا ماندگاری شیرینی‌ها بیشتر شود. در ادامه به بررسی این رو­ش­ها می­پردازیم.

نگهداری شیرینی در ظرف دربسته

یکی از روش های نگهداری شیرینی خشک، استفاده از ظروف دردار است. برای این کار لازم است شیرینی‌ها را به ‌صورت ردیفی در کنار هم قرار دهید. همچنین برای جلوگیری از چسبیدن شیرینی‌ها به یکدیگر و خرد شدن آن‌ها، باید کاغذ روغنی را بین ردیف‌های بالا و پایین قرار دهید و سپس در یخچال بگذارید تا شیرینی‌ها تازه‌تر بمانند.

استفاده از جعبه های شیرینی با خاصیت نگهدارنده

وقتی شیرینی‌های خشک را داخل یخچال می‌گذارید اطراف آن را چک کنید و کنار مواد غذایی دیگر نگذارید. اگر مواد غذایی دور جعبه باشد بوی آن‌ها به خورد شیرینی‌ها می‌رود که باعث بد مزه شدن شیرینی‌ می‌شود. در نتیجه این شیرینی‌ها دیگر برای پذیرایی از مهمان مناسب نخواهند بود. یک راهکار برای جلوگیری از این مشکل، استفاده از جعبه‌های مقوایی شیرینی و بستن درب آنها است. با استفاده از این جعبه‌های شیرینی دیگر به آسانی بوی مواد غذایی را به خود نمی‌گیرد.

نگهداری جعبه شیرینی در پلاستیک بدون منفذ

از ساده‌ترین روش های نگهداری شیرینی خشک گذاشتن جعبه شیرینی در یک پلاستیک پیوسته یا بدون منفذ است. برای تازه نکه داشتن، شیرینی‌های خود را برای مدت ‌زمان کوتاهی داخل یک پلاستیک گذاشته و آن را در یخچال بگذارید. در این شرایط دیگر رطوبت وارد کیشه نمی­شود و شیرینی­ها تازه باقی می­مانند.

قرار ندادن شیرینی خشک زیر تابش مستقیم خورشید

شیرینی‌های خشک را می‌توان بیرون از یخچال نگهداری کنید؛ اما نباید در گرمای بیش از حد و زیر تابش مستقیم خورشید قرار بگیرند. چون نور مستقیم باعث می‌شود شیرینی‌ها خشک شوند و نتوانید پس از مدتی برای پذیرایی مهمان از آنها استفاده کنید.

دور نگه داشتن شیرینی خشک در محیط مرطوب

دیگر روش های نگهداری شیرینی خشک، دور نگه داشتن آنها از فضاهای مرطوب است. شیرینی‌های خشک رطوبت کم‌تری دارند و این باعث می‌شود تا ماندگاری بیشتری نسبت به بقیه شیرینی‌ها داشته باشند. شیرینی خشک را باید از فضای نمناک دور کنید چون رطوبت محیط برای شیرینی‌های خشک مضر بوده و مکان مناسب برای نگهداری از شیرینی‌های خشک باید محلی بدون رطوبت و خنک باشد تا شیرینی‌ها خراب نشوند.

شیرینی خشک بهترین شیرینی برای طولانی مدت

شیرینی خشک یکی از محبوب‌ترین شیرینی‌هایی است که بیشترین مشتری را دارد. با رعایت انواع روش های نگهداری شیرینی خشک، نگران مراسم و مهمانی‌های پیاپی نباشید و با یک خرید می‌توانید پذیرایی مناسبی را برای مهمان‌های خود داشته باشید. شیرینی‌ها باید در محیط خشک و خنک نگهداری شود و همچنین باید دور از رطوبت و تابش مستقیم نور خورشید باشند چون برای شیرینی‌های خشک بسیار مضر است. شیرینی‌های خشک بیشترین مصرف در ایام عید را دارد و می‌توان با روش‌های مختلف جلوی زود خراب‌شدن آن را گرفت. با گذاشتن جعبه شیرینی در یک کیسه پلاستیکی بدون منفذ و قراردادن آن در یخچال تا ۲ هفته بیشتر ماندگاری دارد و تازه می‌ماند.