مقالات خرید لوازم قنادی و 5 نکته مهم درباره آن
24 اسفند 1400

خرید لوازم قنادی و 5 نکته مهم درباره آن

یکی از زیباترین هنرهای دنیا که امروزه به خوبی می‌توان از آن کسب درآمد هم داشت، هنر شیرینی‌پزی است. با وارد شدن به دنیای شیرینی‌پزی و خلق انواع کیک در اندازه‌ها، رنگ‌ها، مدل‌ها و طعم‌های مختلف می‌توانید هنر و استعداد خود را به رخ کشیده و به توانایی‌ خود افتخار کنید. از طرفی انجام هر کاری نیازمند ابزارهای خاص خود است و هنر شیرینی‌پزی نیز از این قائده مستثنی نخواهد بود. برای پخت انواع کیک، کاپ کیک، بیسکوییت، کوکی و انواع دیگر دسر و شیرینی، چه مبتدی باشید و چه حرفه‌ای قطعا نیاز به خرید لوازم قنادی دارید. ما در این مقاله قصد داریم چند نمونه از کاربردی‌ترین لوازم قنادی را به شما معرفی کنیم تا به راحتی مواد اولیه را آماده کرده و بهترین نتیجه را دریافت کنید.

اَلک و اهمیت آن در شیرینی پزی

رطوبت هوا باعث به هم چسبیدن ذرات آرد می‌شود. اگر آرد و مواد خشک را پیش از ترکیب با مواد اولیه مایع الک نکنیم، این ذرات به صورت به هم چسبیده و تکه تکه باقی مانده و به همان صورت پخته می‌شوند. نتیجه این اتفاق، از بین رفتن بافت یکنواخت و نرم کیک خواهد بود. برای پیشگیری از این اتفاق و پختن کیکی با بافت نرم و یکنواخت، حتما الک را در لیست خرید لوازم قنادی خود قرار داده و مواد خشک را پیش از ترکیب با سایر مواد، یک تا دو بار الک کنید.

اندازه‌ گیری دقیق مواد اولیه با پیمانه

یکی از عوامل بسیار موثر بر کیفیت و طعم نهایی، مقدار و حجم دقیق مواد اولیه ذکر شده در دستور پخت است. مواد اولیه در شیرینی‌پزی شامل دو دسته هستند: مواد اولیه با مقدار دلخواه مانند نمک، شکر و..؛ و مواد اولیه با اندازه تعیین شده مانند بیکینگ پودر و آرد. برای اندازه‌گیری مواد با حجم بالا از پیمانه‌های لیوانی و برای اندازه‌گیری مواد کم مصرف از پیمانه‌های قاشقی استفاده می‌شود. در نتیجه قطعا برای اندازه‌گیری دقیق مواد اولیه به پیمانه احتیاج پیدا خواهید کرد پس حتما آن را به لیست خرید لوازم قنادی خود اضافه کنید تا دقیقا محصول نهایی زحمات شما با چیزی که انتظار داشتید، یکی باشد.

لیسک و کاربردهای آن

چه حرفه‌ای باشید و چه مبتدی، یکی دیگر از لوازم کاربردی شیرینی‌پزی برای شما لیسک است. جنس لیسک سیلیکونی بوده و وزن سبک آن، کار را برای ما راحت می‌کند. به کمک لیسک می‌توانید کارهای زیادی مانند هم زدن مواد اولیه به طور یکنواخت، پخش کردن مایه کیک و شیرینی در قالب و گاهی نیز خامه‌کِشی را انجام دهید. با توجه به کاربردهای لیسک، افزودن آن به لیست خرید لوازم قنادی الزامی است.

قالب کیک، ضروری ترین وسیله شیرینی پزی

رمز موفقیت پخت یک کیک خوشمزه و هوس‌انگیز تنها محدود به دستور پخت آن نمی‌شود. یکی از عوامل موثر در موفقیت‌آمیز بودن عملیات پخت کیک، انتخاب قالب مناسب است. این نکته را مد نظر داشته باشید که برای انتخاب قالب مناسب از نظر اندازه، می‌توانید حداکثر تا یک دوم ظرفیت آن را با مایه کیک پر کنید پس ظرفیت قالب را دو برابر مایه اولیه انتخاب کنید. اگر می‌خواهید کیک‌تان ظاهر جذابی داشته باشد پس قالب کیک زیبا و مناسب را در لیست خرید لوازم قنادی خود قرار دهید.

ماسوره و قیف از واجبات خرید لوازم قنادی

شما به عنوان یک هنرمند باید علاوه بر طعم مطلوب، به ظاهر خوب و جذاب کیک و شیرینی نیز اهمیت فراوانی دهید و برای آن وقت بگذارید. برای تزئین روی کیک، شیرینی، حلوا و هم‌چنین درست کردن بامیه می‌توانید ماسوره و قیف استفاده کنید. این دو وسیله در انواع مختلفی در بازار موجود هستند و شما می‌توانید با توجه با نیاز خود، بهترین نوع را انتخاب کنید.

شیرینی‌ پزی را حتما امتحان کنید

شیرینی‌پزی یکی از لذت‌بخش‌ترین کارهاست که می‌توانیم آن را به دید یک تفریح و یا حتی یک شغل در نظر بگیریم. برای پختن انواع شیرینی و کیک به بهترین نحو ممکن به یکسری لوازم قنادی نیاز داریم تا سرعت روند کار افزایش پیدا کرده و نتیجه نهایی، بهترین باشد. در بالا 5 نمونه از لوازم ضروری و مهم را معرفی کردیم تا به کمک آن‌ها، بهترین نتیجه را دریافت کنید. برای خرید لوازم قنادی با کیفیت بالا و تنوع بسیار، روی رنگینک حساب کنید.