مقالات شیرینی‌های فوق العاده که می‌شود آن‌ها را در خانه درست کرد
2 اسفند 1400

شیرینی‌های فوق العاده که می‌شود آن‌ها را در خانه درست کرد

درست کردن شیرینی در منزل می تواند حس خوب و معمولا طعم بهتری را برای دیگران به همراه داشته باشد.
بوی عید و بهار و نوروز همه همراه با شادی و خوشی است. یکی از شادی های هر ساله خوردن شیرینی و خوراکی های خوشمزه ایرانی است که حتما همه با هیجان و ذوق زیادی آنها را نوش جان می کنند. در این مطلب انواع شیرینی خانگی که امکان درست کردن آن‌ها در منزل برای شما نیز فراهم است را معرفی می کنیم که در سر تا سر ایران پخته می شود. با شناخت از انواع شیرینی خانگی می توانید انتخاب های هیجان انگیزتری داشته باشید. در این مقاله از رنگینک با ما همراه باشید تا شیرینی‌های فوق العاده‌ای را که می‌شود آن‌ها را در خانه درست کرد به شما معرفی کنیم.

چند نوع شیرینی داریم؟

شیرینی! اسم این خوراکی خوشمزه هنگامی که جاری می شود بیشتر ما به فکر محافل شادی می افتیم و برای خیلی از افراد نیز این اسم افسوسی به دنبال دارد که از این نوع افسوس می توان به تصور فرد بر اینکه چاق می شود و یا افرادی که از خطر ابتلا به دیابت هراس دارند اما با این حال شاید برای بسیاری از این گروه ها خوشمزه بودن شیرینی به خطرات آن ترجیح داده شود.

انواع مختلفی از شیرینی وجود دارد که هر کدام دنیای خاص خود را دارند و از همه بسیار جالب تر این است که بعضی از شیرینی ها برای مجالس و مراسم های خاصی در نظر گرفته می شود ، که به عنوان مثال می توان به شیرینی میکادو اشاره کرد که اصولا در مراسمات عزاداری به چشم می خورد.

انواع شیرینی‌ها

1. شیرینی خشک

از اسم این شیرینی کل هویت آن را می توان متوجه شد که خوردن آن ها گاهی اوقات طالب نوشیدنی مقداری یا شاید بهتره که بگیم بسیاری نوشیدنی می شود. این نوع شیرینی گستردگی بسیار بالایی دارد که از انواع آن می توان به شیرینی مشهدی و کیک یزدی و دانمارکی و ... اشاره نمود.

شیرینی خانگی بدون فر

2. شیرینی عید نوروز

این نوع شیرینی ها شاید به دلیل اینکه قرار است در ایام نو شدن سال جزئی از سبد پذیرایی میزبان از مهمان ها باشد مقداری اهمیت بالایی دارد و طبخ کامل آن در منزل می تواند بسیار دلچسب تر و فوق‌العاده تر باشد.

بسیاری از بانوان خانه‌دار شیرینی حاجی بادام را در اولویت این دسته از شیرینی ها می‌دانند که هم مناسب و نیز خوشمزه برای پذیرایی می باشد.

درست کردن شیرینی

3. شیرینی تر

شیرینی تر از نظر طعم خوب اگر اغراق نباشد یک سر و گردن از تمامی شیرینی ها بالاتر می باشد ، طعم خامه ای این شیرینی ها لذت خوردن آن ها را دو چندان می کند و به همین دلیل است طیف عظیمی از طرفداران شیرینی دوست دار شیرینی تر می باشند.

جالب است که برای عموم افراد نام شیرینی های تر آشنا است به عنوان مثال ، نان خامه ای ، رولت ، نان لطیفه

شیرینی خشک

4. شیرینی سنتی ایرانی

با کمی تفکر در اسم این شیرینی می توان کاملا به سوی سوهان های قم و گز های اصفهان رفت که حتما برای یکبار هم که شده این شیرینی های بی نظیر را امتحان کرده اید، این شیرینی ها معمولا بیشتر در قنادی ها یافت می شود اما درست کردن آن به دستپخت بانوی خانه خالی از لطف نمی باشد.

شیرینی تر

برای تهیه شیرینی بهتر است هرچه زودتر به فکر باشید و اگر زمان لازم برای درست کردن شیرینی های مورد نظر خود ندارید، بهتر است هرچه زودتر شیرینی های مورد نظر خود را به قنادی‌های معتبر شهرتان سفارش دهید. در این راستا قنادی رنگینک مفتخر است میزبان شما در امر سفارش انواع کیک، کیک تولد، شیرینی تر و خشک، کوکی، دسر، باقلوا و بستنی باشد.