مقالات معرفی انواع شیرینی ماه رمضان کشورهای مختلف
4 اردیبهشت 1401

معرفی انواع شیرینی ماه رمضان کشورهای مختلف

ماه مبارک رمضان در کشورهای مختلف بر طبق یک سری اصول کلی، ولی با سنت‌های مختلف برگزار می‌شود. در طی این ماه، شیرینی نقش پررنگی در سفره‌های افطار دارد و همیشه توجه ویژه‌ای به آن شده است. به طور کلی کشورهای مسلمان برای ماه رمضان، شیرینی‌های مخصوص کشور خود را تولید و مصرف می‌کنند و ممکن است آشنایی با هر یک از این شیرینی‌ها برای شما نیز جذاب باشد. به همین واسطه در این مطلب می‌خواهیم شیرینی ماه رمضان برخی کشورهای مسلمان را به شما معرفی کنیم.

شیرینی ماه رمضان ایران: 

در ماه مبارک رمضان زولبیا و بامیه در ایران بسیار رایج است و می‌توانید آنها را در هر شیرینی فروشی پیدا کنید. زولبیا و بامیه جزو شیرینی‌های سرخ کردنی هستند که با آرد، نشاسته، گلاب و زعفران پخته می‌شوند. این دو نوع شیرینی محبوبیت بسیار زیادی داشته و به عنوان خوراکی مهم و جدایی‌ناپذیری در سفره‌های افطار به حساب می‌آیند. بر اساس تاریخ، در ماه رمضان این شیرینی‌ها برای ناصرالدین شاه قاجار تهیه می‌شد و این روند برای شاهان بعد از او نیز ادامه داشت. با توجه با این موضوع، زولبیا و بامیه حدود ۱۵۰ سال قدمت دارند.

شیرینی ماه رمضان افغانستان: 

شیرینی ماه رمضان محبوب افغانستان، جلبی است. این شیرینی از لحاظ ظاهر و طمع شباهت زیادی به زولبیا دارد. اگرچه معمولاً جلبی در طی سال نیز مصرف می‌شود، ولی تهیه و میزان مصرف آن در ماه مبارک رمضان در افغانستان نسبتاً بیشتر است. این شیرینی با آرد، نشاسته، خمیرمایه، روغن و ماست تهیه می‌شود.

شیرینی ماه رمضان فلسطین: 

شیرینی محبوب ماه رمضان کشور فلسطین، هریسه است. شیرینی هریسه معمولاً در ماه مبارک رمضان جزو خوراکی‌های اصلی هر سفره افطار به حساب می‌آید. همچنین این شیرینی یکی از سوغات فلسطین است. هریسه بافت نرم و خاصی داشته و با آرد سمولینا، شکر، شیر، وانیل، ماست و تخم مرغ تهیه می‌شود.

شیرینی ماه رمضان سوریه: 

به عنوان شیرینی ماه رمضان سوریه باید به کنافه اشاره کنیم. کنافه علاوه بر سوریه، در دیگر کشورهای عربی محبوبیت بسیار زیادی دارد و به عنوان یک دسر و میان وعده نیز در نظر گرفته می‌شود. مصرف کنافه در ماه رمضان در کشورهای عربی از قبیل سوریه نسبتاً بالا است. این شیرینی حالت رشته‌ای دارد و با پنیر سرو می‌شود. همچنین معمولاً کنافه در کنار موز، بستنی، سرشیر و شیر هم مصرف می‌شود.

شیرینی ماه رمضان ترکیه: 

گولاچ شیرینی مخصوص ماه رمضان ترکیه است که طرف‌داران بسیار زیادی دارد. گولاچ در واقع نوعی دسر به حساب می‌آید که بسیار خوشمزه بوده و طرز تهیه آن آسان است. برای تهیه این شیرینی به برگ گولاچ، پسته، گردو، شیر، پودر نارگیل، توت فرنگی و شکر احتیاج دارید. شما می‌توانید بسته به ذائقه و سلیقه خود، این دسر محبوب را در ماه مبارک رمضان تهیه و سرو کنید.

 شیرینی ماه رمضان در عراق: 

شیرینی ماه رمضان کشور عراق، لگیمات است. این شیرینی به راحتی تهیه می‌شود و طرفداران زیادی دارد. جالب است بدانید که در برخی شهرهای جنوبی ایران مانند بوشهر نیز این شیرینی محبوبیت زیادی دارد. مواد تشکیل دهنده اصلی لگیمات آرد سفید، تخم مرغ، روغن، نشاسته و شیره خرما است.

شیرینی ماه رمضان پاکستان: 

گلاب جامن شیرینی مخصوص ماه رمضان کشور پاکستان است. این شیرینی شبیه به لگیمات است، ولی با موارد متفاوتی تهیه می‌شود. برای تهیه این شیرینی به آرد، شیر خوشم، بیکینگ پودر، ماست و شهد احتیاج دارید. شیرینی گلاب جامن به واسطه میزان قند و همچنین طعم خوب خود، در ماه مبارک رمضان تهیه و مصرف می‌شود.

مصرف شیرینی در ماه رمضان: 

همان‌طور که گفتیم شیرینی جایگاه ویژه‌ای در سفره‌های افطار دارد. شما می‌توانید بر حسب سلیقه خود انواع شیرینی ماه رمضان مخصوص هر کشور مسلمان را تهیه و مصرف کنید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید با مراجعه به فروشگاه رنگینک، برای ماه رمضان پیشرو زولبیا و بامیه و انواع شیرینی‌های مورد نظر خود را به صورت تازه خریداری کنید.