مقالات پخت کیک و شیرینی با آرد قنادی
7 بهمن 1400

پخت کیک و شیرینی با آرد قنادی

خیلی از مواقع در دستور پخت کیک و شیرینی‌های مختلف، به استفاده از آرد نان یا آرد قوی و آرد نول تاکید شده است. استفاده از آرد مناسب برای پخت کیک و شیرینی اهمیت به سزایی در کیفیت آنها دارد. پخت کیک و شیرینی با آرد قنادی باعث می‌شود که کیک و شیرینی ترد و خوشمزه‌ای داشته باشید. میزان پروتئین و نشاسته موجود در آرد در کیفیت نهایی محصول دارای اهمیت خاصی است.

چند نوع آرد وجود دارد؟

آردهای مختلفی با برندهای متنوعی در بازار موجود است. البته طبیعتا هر شهر و استانی آردی با یک برند مخصوص دارند. تا به حال در جهان بیست و سه نوع آرد مختلف شناسایی شده است. آردهای تیره، جو، غنی شده، سبوس‌دار و البته آرد شیرینی‌پزی از معروف‌ترین آردهای شناخته شده‌ به حساب می‌آیند. هر کدام از این آردها کاربرد و نقش خاصی را دارند. بعضی از آردها برای سلامتی انسان مفید هستند.

آرد کیک

برای لطیف‌ترین کیک‌ها، بهتر است از آرد کیک کم پروتئین استفاده کنید. به طور کلی دارای پروتئین 5 تا 8 درصد است، بافت نرم و لطیفی ایجاد می‌کند. آرد کیک می‌تواند مایع و شکر بیشتری را نسبت به سایر آردها جذب کند، بنابراین کیک‌های شما را برای مدت طولانی‌تری مرطوب نگه می‌دارد. پخت کیک و شیرینی با آرد قنادی آرد کیک برای پخت همه نوع کیک و کلوچه‌ای استفاده می‌شود.

فرایند تهیه آرد قنادی:

به طور کلی باید بدانید که آردها دارای پروتئین هستند و به واسطه آن هنگام قرار گرفتن در فضای گرم و با حرارت بالا ماده‌ای بنام گلوتن تولید می‌کنند. به واسطه وجود گلوتن، خمیر کش می‌آید و در آخر محصولی ترد حاصل می‌شود. در واقع تفاوت اصلی آرد قنادی با دیگر آردها در میزان گلوتن موجود در آن است. میزان این ماده در آردهای قنادی به نسبت کمتر از آردهایی است که در تهیه واستا یا نانوایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به همین سبب این نوع آرد سبک بوده و شیرینی‌ها و کیک‌های پخته شده در کنار ترد بودن، بافت نرم خود را نیز حفظ می‌کنند.  

نحوه تبدیل آرد سفید معمولی به آرد قنادی:

برای این کار ابتدا نصف قاشق چای خوری نمک و دو قاشق چای خوری یکینگ پودر را به ۱۰۰ گرم آرد سفید اضافه کنید. سپس باید مواد را به مدت پنج دقیقه هم بزنید تا به طور کامل با هم مخلوط شوند. در آخر برای اطمینان حاصل کردن از خوب مخلوط شدن مواد، می‌بایست سه بار آرد مخلوط شده را الک کنید و در نهایت آن را مورد استفاده خود قرار دهید.‌  

استفاده از آرد چهار صفر:

جالب است بدانید که آرد دیگری به نام چهار صفر وجود دارد که میزان سبوس و گلوتن آن به نسبت کمتر از آرد قنادی است. این آرد به واسطه ویژگی‌های ساختاری خود بسیار سبک بوده و گزینه مناسبی برای پخت کیک و شیرینی با آرد قنادی به حساب می‌آید. در نتیجه شما می‌توانید از این آرد نیز استفاده کنید.  

خرید انواع آرد قنادی:

در این مطلب به ویژگی‌های اصلی آرد قنادی پرداختیم و همچنین طرز تهیه ان را نیز به شما آموزش دادیم. در صورت تمایل به خرید انواع آرد قنادی می‌توانید به فروشگاه مراجعه نمایید.