مقالات چهار نکته در مورد پخت کیک ایده آل
30 فروردین 1400

چهار نکته در مورد پخت کیک ایده آل

در این مقاله چهار نکته در مورد پخت کیک ایده آل را با شما به اشتراک میگذاریم!
این اطلاعات مفید به شما کمک می کند کیک بعدی شما کیک عالی تری شود:

۲. دمای اتاق:
این نکته رو برای دلخوشی خودم هرگز نمی گویم بلکه پشت آن علم و دلیل موجهی وجود دارد. اگر در دستورالعمل نوشته که مواد با دمای اتاق یکی‌شود لازم است که انجام شود، مانند تخم مرغ ، خامه ، کره و شیر.
در بیشتر دستور العمل ها گفته شده که کره و شکر هم دمای محیط شوند، درواقع کره توانایی نگهداری هوا را در خود دارد و سپس زمانی این اتفاق می‌افتد که کره هوا را در خود به دام می اندازد، هنگام پخت، هوای محبوس شده از گرما منبسط می شود و یک کیک کرکی تولید می کند. این مواد که با دمای اتاق یکی شده نه تنها راحت تر و سریعتر باهم مخلوط می شوند بلکه گرمتر هستند، در نتیجه اگر مواد سرد باشند به درستی مخلوط نمی‌شوند.اگر کیک های شما غلیظ است، احتمالاً کره را خیلی نرم می کنید بنابراین قبل از شروع به کار، اجازه دهید کره حدود 1-2 ساعت کنار‌ بماند، سپس برای تست آن کره را با انگشت خود فشار دهید انگشت شما باید بدون فرو رفتن در کره ، یک تورفتگی کوچک ایجاد کند. و زمانی که لمس میکنید باید خنک باشد نه گرم.

۱. طبق دستور العمل پیش بروید:
اغلب ما در پخت کیک از دستورالعمل گاهی چشم پوشی میکنیم، و طبق آن چیزهایی که داریم و نداریم مواد اولیه را در دستور العمل ها جایگزین می کنیم.
شکر رو کمتر میزنیم، بیش از حد از جوش شیرینی برای پف بیشتر استفاده میکنیم ، از مواد همه کاره به جای آرد کیک استفاده میکنیم، سفیده ی تنها به جای تخم مرغ کامل و غیره…
با این کارها بیشتر وقت، تلاش و پول خود را هدر میدهیم! من هم در این زمینه مقصر هستم بعضی اوقات عجله دارم و توجه نمی کنم یا مواد را جایگزین میکنم. اما هر مقدار موادی که در دستورالعمل ذکر می‌شود دلیلی دارد!

۳. مواد را به درستی اندازه گیری کنید:
این نکته هم از نظر شما شاید نکته ی مهمی نباشد اما باید بهتان بگویم که دقیقا همان جایی است که ما اغلب اشتباه می کنیم. تفاوت بین درست کردن یک کیک عالی با یک کیک افتضاح در یک دستور العمل می تواند در یک قاشق غذاخوری قند اندازه گیری نشده یا اندازه گیری شده باشد.
آرد رایج ترین ماده ای است که به اشتباه اندازه گیری می شود،آرد را با فنجان اندازه گیری نکنید، با استفاده از یک قاشق در فنجانِ اندازه گیری بریزید.
درک روش صحیح اندازه گیری مواد باعث می‌شود کیک بهتری داشته باشید.

۴. بیش از حد و یا خیلی کم هم نزنید!
چه در یک دستورالعمل خواستار مخلوط کردن خمیر با همزن برقی باشد یا به سادگی با استفاده از لیسک، کافیست مواد به خوبی باهم ترکیب شوند.
خمیر بیش از حد مخلوط کردن، چه برای کیک، کاپ کیک، نان، کلوچه و غیره ، به شما یک محصول پخته شده با بافت سخت می دهد، زیرا شما تمام هوا را تخلیه می کنید و گلوتن را بیش از حد رشد می دهید.
پس طوری نباشد که میکسر را روشن کنید و بروید به امان خدا!
به همین ترتیب خیلی کم هم مخلوط نکنید زیرا قصد ما این است که همه ی مواد با هم ترکیب شوند و در ای صورت است که کیک به خوبی پف نمی‌کند و به اصلاح کاغذی نمیشود.
امیدوارم این نکات مورد توجه شما قرار گرفته باشد!